Najväčšia konferencia na svete ale bez slovenského zastúpenia

Autor: Jakub Fedorik | 27.8.2015 o 14:45 | (upravené 27.8.2015 o 19:11) Karma článku: 5,82 | Prečítané:  888x

V decembri ako každoročne sa bude konať svetové stretnutie geológov a geofyzikov v San Franciscu. Ja tam s veľkou pravdepodobnosťou budem, no na moje prekvapenie žiadny slovenský akademik tam ani len neplánuje ísť  

AGU (American Geophysical Union) fall meeting, sa zúčastní 24 000 návštevníkov aby počas 5 dní predstavilo a zdieľalo svoju vedeckú činnosť. 

Kedže od novembra budem v USA, riaditelia môjho PhD (študujem v Taliansku) mi doporučili ísť aj na AGU a prezentovať moju prácu. Povedal som si, že prečo nie, jedná sa o najväčší kongres na svete, kde si môžem vypočuť TOP z môjho odboru a sám aj nejako prispejem, kedže už po necelom prvom roku sa dostavili kvalitné výsledky.

Celé prihlásenie sa na tento meeting prebehlo bez problémov, abstrakt som pridal do sekcie ktorú spolu-riadi Profesorka z UMASSu (University of Massachusetts), u ktorej budem pracovať na svojom PhD od novembra. Na môj abstrakt mi povedala len toľko, že ho čítala s veľkým záujmom a je škoda, že nebudem v USA už v októbri kedy sa bude konať kongres určený len pre štrukturálnych geológov. Na základe tejto odpovede, som si na 99% istý, že môj abstrakt bude akceptovaný, ale o to tu neide.

Už uplynula doba počas ktorej bolo možné pridať abstrakt, ale vyhľadávač kde si môžete pozrieť kto sa prihlásil na daný kongres je stále prístupný. Tak som si pozrel či tam budú kolegovia z Pávie (kde som aktuálne na PhD), plná strana ľudí, potom som nahodil Toulouse (kde som študoval 5 rokov), ďalšia plná strana, až som bol milo prekvapený koľko známych stretnem. Asi najviac ma dostal Post- doc Matteo s ktorým zdieľam kanceláriu. Pýtam sa ho, či aj on posielal abstrakt na AGU, kedže som ho našiel v zozname, on mi na to: ,,Nie, oni ma pozvali či by som nemohol prísť prezentovať svoj výskum, tak som to akceptoval".

No prišiel šok, zadal som SLOVAKIA. Vyskočilo mi jedno meno a to nepochádzalo z akademickej oblasti. Čiže v skratke na Slovensku, nie je jeden PhD, Post-doc, vedec, Profesor, ktorí pôjde prezentovať svoj výskum. Nikto!

Prečo?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?